A pozitívumok közé tartozik, hogy az oldal alkalmas a kapcsolattartásra, régi vagy elfeledett ismerősök megtalálására, új ismertségek szerzésére. A különféle csoporttagságoknak hála, egyfajta virtuális közösség jön létre, sőt a félénkebb embereket is nyitásra ösztönzi az, hogy nem szemtől szemben kommunikálnak embertársaikkal. Lehetőségünk van információkat, híreket, általunk fontosnak tartott dolgokat (akár még képeket vagy videókat is) a világgal megosztani, illetve ugyanezen az alapon tájékozódni is tudunk az oldal segítségével. Unaloműzésre is kiválóan alkalmasak a közösségi portálok, hiszen játékok, tesztek százait próbálhatjuk ki, adott esetben pedig üzenet, chat vagy az üzenőfal segítségével kapcsolatba léphetünk szintén online lévő társainkkal.
Első hallásra óriási és nagyszerű technikai újításnak tűnik a rendszer, ám igen sok hátránnyal is rendelkezik, sőt akár még veszélyesnek is mondható. Veszélyes, hiszen ha nem vagyunk elég óvatosak, visszaélhetnek személyiségünkkel, adatainkkal, fényképeinkkel, s igen súlyos károk is érhetnek. Nap, mint nap hallhatunk különféle a Facebokkal vagy más hasonló oldallal kapcsolatban elhangzó botrányokat. A visszaélések mellett a zaklatások, a kínos dolgok napvilágra kerülése, melyek azután hihetetlenül gyorsan terjednek szét a világhálón, szintén okozhatnak kellemetlenséget
Közösségi oldalak
2013.05.07. 16:54 | NetRetek | Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://orbanrekablogja.blog.hu/api/trackback/id/tr225286685
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.